چگونه در مورد دانشگاه‌های خارج از کشور تحقیق کنیم؟!

rx online

اگر می خواهید در مورد یک دانشگاه خارج از کشور بیشتر بدانید، اولین راهی که به ذهن شما می‌رسد، جستجو در اینترنت است. این یک راه ساده است. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد. به تعدادی از این راه‌ها در اینجا اشاره می‌شود:

 1.  دانشگاه‌ها یا دانشکده‌ها در خارج از کشور که به آن‌ها علاقه دارید را پیدا کنید.

  اگر مطمئن نیستید که کدام دانشگاه برای شما مناسب است، از ابتدا شروع کنید. به دنبال دانشگاه ها در سراسر جهان با استفاده از یک پایگاه داده قابل جستجو از دانشگاه های سراسر جهان مانندUniversities Worldwide, ،Brain Track College and University Directory باشید.

 2. انتشارات دانشگاه را بررسی کنید.

  در کتابخانه‌های خوب فهرست انتشارات دانشگاه‌های بزرگ  فهرست شده است. در دانشگاه ها و کالج های موجود در سراسر جهان انتشارات دانشگاه را جستجو کنید. در این فهرست‌ها جزییاتی از اطلاعات تماس، تخصص‌ها، نکات مورد علاقه و غیره توضیح داده می‌شود. اگر برای شروع نیاز به کمک داشتید، از یک کتابدار درخواست کنید.

 3. به وب سایت خود دانشگاه مراجعه کنید.

  هنگامی که تعدادی از دانشگاه ها یا کالج ها در خارج از کشور را که مورد علاقه شما هستند را انتخاب کرده‌اید، به صفحه اصلی آن بروید. اطلاعات ارائه شده در آن را بررسی کنید. اطلاعاتی چون،آینده دانش آموختگان، تاریخچه تاسیس دانشگاه، دوره‌های ارائه شده، برنامه‌های آموزشی، رزومه اساتید اطلاعات کلیدی هستند.

 4. به دنبال سایت‌های مقایسه باشید.

  تعداد زیادی از پایگاه‌های مقایسه‌ای وجود دارد. بعضی ها وابسته به همان کشور هستند. البته بعضی دیگر توسط پایگاه‌های بین‌المللی نگاشته شده‌اند. انجام جستجوی با استفاده از کلماتی مانند«مقایسه دانشگاه / کالج»،«university/college comparisons»،«مقایسه دانشگاه‌ها/دانشکده ها»،«compare universities/colleges» و … می‌تواند بازخورد خوبی به دنبال داشته باشد. در کامنت‌های افراد از نقاط قوت و ضعف دوره ها می‌توانید اطلاعات کسب کنید.

 5. مقالات نقد دانشگاه‌ها را مطالعه کنید.

  مجلات روزنامه‌ها و مجلات در حال حاضر اغلب نقدهای سالانه را درباره دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها در کشورهای مختلف چاپ می‌کنند. اگر این نشریات را در رشته خود می‌شناسید، آن‌ها را مستقیم جستجو کنید. در غیر این صورت از موتور جستجو استفاده کنید. همچنین در این مورد نیز می‌توانید از یک کتابدار کمک بخواهید.

 6. در صورت امکان از دانشگاه یا کالج بازدید کنید.

  تعدادی از دانشگاه‌ها دارای تور مجازی بازدید دانشگاه هستند. در صورتی که به صورت حضوری نتوانستید دانشگاه را ببینید، از تصاویر و یا تورهای مجازی استفاده کنید.

نتیجه‌گیری:

برای گذراندن دوره آموزشی در خارج از کشور، پیش از بررسی کشور مورد علاقه، در مورد دانشگاه‌های رشته باید مطالعه شود. نکته‌های که در مورد تحقیق‌های دانشگاه‌های خارج از کشور انجام بدهیم. موارد این بخش باید به گونه‌ای باشد که اطلاعات جامع و مانع باشد. مواردی که ذکر شد می‌توانند برای پژوهشگران علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور مفید باشد.

منبع:

https://www.wikihow.com/Research-a-University

پاسخی بگذارید

711 بازدید از این صفحه انجام شده