چگونه به یک دستیار پژوهشی تبدیل شویم؟!

یک دستیار پژوهشی نقشی دارد که در خلال آن به دانش حرفه‌ای دست پیدا می‌کند. به طور معمول دستیار پژوهشی اطلاعات را سازماندهی می‌کند. منابع اطلاعاتی را برای یک پروژه آماده می‌کند. انواع بسیاری از دستیار پژوهشی وجود دارد. برای مثال کارشناسان پژوهشی در آزمایشگاه‌ها، دفاتر حقوقی، دادگاه‌ها، شرکت‌های چاپ و نشر و محیط های دانشگاهی مانند پژوهشکده‌ها و دانشگاه‌ها. بسیازی از اساتید در دانشگاه‌ها به دنبال یک دستیار پژوهشی یا research Assistant هستند. اگر شما هم جزو دانشجویانی هستید که مایل به پذیریش نقش دستیار پژوهشی هستید این مقاله را دنبال کنید.

تعیین نوع دستیار پژوهش

ابتدا برای خودتان معیین کنید چه نوعی از دستیار پژوهشی را می‌خواهید انتخاب کنید. یک فیلد یا صنعت را برای تمرکز انتخاب کنید. همان طور که اشاره شد، تعدادی از محیط‌هایی که نیاز به دستیاران پژوهشی دارند متفاوت است. بنابراین در سازمان‌‌ها و محیط‌هایی که علاقه دارید، جستجو کنید. این انتخاب معمولا نسبتا ساده است، زیرا باید به طور مستقیم با سازمانی که در آن حضور دارید ارتباط داشته باشد. برای مثال پژوهشگران در سازمان‌های پژوهشی و دانشجویان در دانشگاه‌ها بیشتر شانس انتخاب به عنوان دستیار پزوهشی را دارند.

همچنین مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکترا در رشته‌های دانشگاهی مختلف در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی نیازمند دستیار پژوهشی به عنوان حل تمرین و یا رفع اشکال هستند. همچنین در رشته‌هایی چون روانشناسی، انسان‌شناسی و حتی تاریخ، زمینه های دیگری وجود دارد که ممکن است شما را به عنوان دستیار پژوهش بپذیرند.

شناسایی مهارت ها و صفات مورد نیاز

مهارت هایی وجود دارد که همه دستیاران پژوهش باید برای موفقیت به آن توجه داشته باشند. با توجه به زمینه‌‌ای که در آن کار می‌کنید، برخی مهارت‌ها را باید بیاموزید. شما باید مهارتهای درک مطلب خواندن قوی داشته باشید، تا تحقیقات و اطلاعاتی را که پیدا می کنید را انجام دهید. انتظار می رود بسیاری از دستیار پژوهشی، با استفاده از نرم افزار  مایکروسافت آفیس نظیر ورد، ورود داده‌های اطلاعاتی را بر عهده بگیرند.

شما باید انگیزه به اندازه کافی داشته باشید، زیرا انتظار می رود که دستیارهای پژوهشی در مواقعی باید به صورت مستقل کار کنند و توانایی تصمیم‌گیری را داشته باشند. در دانشگاه‌های دنیا، اغلب دستیاران پژوهشی فارغ التحصیل همان رشته هستند. که قبلاً در رشته تحصیلی خود مدرک لیسانس کسب کرده‌اند و اکنون به دنبال ادامه تحصیلی خود را دنبال می کنند.

توجه داشته باشید که تحقیقات علمی می تواند به شما در شروع کار حرفه ای در آموزش کمک کند. کار کردن به عنوان یک دستیار پژوهشی تواند منجر به تبدیل شدن به یک پژوهشگر شود که اغلب قدمی برای تبدیل شدن به یک استاد پژوهشی و در نهایت یک استاد است.

موقعیت دستیار پژوهش حرفه ای را در نظر بگیرید.

دستیار پژوهش در یک محیط حرفه‌ای می‌تواند کاملا متفاوت از انجام فعالیت برای یک دانشگاه باشد. معمولا ًدستیارهای پژوهشی به پژوهشگران، دانشمندان و کارشناسان ارشد کمک می‌کنند تا کار خود را با انجام کار ، پژوهش در مواد مرتبط و خدمت به عنوان دستیار حرفه ای انجام دهند. دستیار پژوهش در یک محیط حرفه ای به این معنی است که در یک محیط سودآور کار می‌کند. این فعالیت  ممکن است نتایج بیشتری را نسبت به پژوهش های علمی محور و رقابتی داشته باشد. همچنین برای کارآموزی در دوران دانشجویی بسیار مفید است.

نتیجه‌گیری:

امروزه پژوهشگران زیادی برای رسیدن به مسیر رشد و پیشرفت در دانشگاه راه دستیار پژوهشی را انتخاب می‌کنند. دستیاران پژوهشی در دانشگاه‌ها نقش مهمی را برای اساتید هیئت علمی را دارند. برای بهره‌مندی از مزایای دستیار پژوهشی، باید موقعیتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید و مهارت‌های لازم برای آن شغل را کسب کنید.

منبع:

https://www.wikihow.com/Become-a-Research-Assistant

 

پاسخی بگذارید

1,769 بازدید از این صفحه انجام شده