پایگاه مجلات تخصصی نور (نورمگز)

rx online

معرفی نورمگز

پایگاه مجلات تخصصی نور (نورمگز) یکی از بزرگترین پایگاه‌های علوم انسانی و اسلامی است که محصول مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) است. مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی از سال ۱۳۷۷ اقدام به عرضه مجلات مربوط به علوم اسلامی و علوم انسانی بر روی پایگاه نورمگز به آدرس  https://www.noormags.ir/ نموده است.

این پایگاه  شامل ۱۹۰۹ نشریه  است که شامل موضوعات اسلامی و انسانی از قبیلِ  فقه و اصول، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام، حقوق، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، ادبیات و زبان‌ها و دیگر موضوعات در زبان‌‌های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه و آلمانی است.

در صفحه اصلی سایت جستجوی ساده مشاهده می‌شود. پژوهشگر می‌تواند بر اساس کلیدواژه مجلات، مقالات و پدیدآوران جستجو کند.

 

جستجوی پیشرفته موجود در سایت امکان محدودسازی بر اساس موضوع، سال نشر، رتبه علمی نشریه و زبان اثر را به کاربر می‌دهد.

 

علاوه بر این، دیگر امکاناتی هم از قبیل مقالات پیشنهادی، علاقه‌مندی‌ها (بر اساس پدیدآورنده، مجله و مقاله) و آگاه‌ساز در اختیار پژوهشگر قرار گرفته است. در بخش مقالات پیشنهادی بر اساس بیشترین کلیدواژه‌‌ای که پژوهشگر جستجو کرده است. مقالات مرتبط  در این بخش به کاربر پیشنهاد می‌شود.

 

نورمگز فنی و مهندسی

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) از آذرماه سال ۱۳۹۵ اقدام به جمع‌آوری و ارائه مجلات فنی و مهندسی در  پایگاه مجلات تخصصی نور (نورمگز) به آدرس https://eng.noormags.ir/ نموده است، حدود ۴۵ مجله در موضوعات مهندسیِ هوا-فضا، مهندسی برق، کشاورزی و زراعت، مهندسی عمران و دیگر موضوعات در زمینه فنی و مهندسی  در دسترس پژوهشگر قرار گرفته است.

نورمگز پزشکی

همچنین مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) از آذرماه سال ۱۳۹۵، اقدام به جمع‌آوری مجلات تخصصی علوم پزشکی کرده است. شامل ۱۸۲ مجله در زمینه‌های دانش‌پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، پرستاری و مامایی، داروسازی و علوم دارویی و دیگر موضوعات مرتبط با حوزه پزشکی است. این پایگاه به آدرس https://med.noormags.ir/ در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

پایگاه مجلات تخصصی نور (نورمگز) این امکان را به کاربر داده است که خروجی اندنوت، آی آر اس و همچنین خروجی در پژوهیار داشته باشد. پژوهشگر پس  از جستجو و مطالعه مقاله مورد نظر به راحتی می‌تواند اطلاعات کتابشناختی مقاله را در پژوهیار ذخیره کند و به آن استناد دهد.

پاسخی بگذارید

351 بازدید از این صفحه انجام شده