نویسندگی را از کجا آغاز کنیم؟

اگر واقعاً می‌خواهید یک نویسنده باشید، باید آماده باشید ساعت‌ها در طول روز تلاش کنید تا ایده‌های اصلی و هیجان انگیز را بسازید. شما ممکن است نیاز به طراحی ایده‌های خود در سفر یا هر جا دیگری داشته باشید. برخی از این ساعت ها ناامید کننده خواهند بود، اما بعضی دیگر بیشتر از آنچه که تصور می کنید قابل تحسین خواهد بود. و احساس نوشتن یک کتاب و ارسال آن به جهان می تواند یکی از بهترین رویاها در جهان باشد. نویسندگی را از کجا آغاز کنیم؟ مراحل زیر را مرور کنید:

      ۱٫هر چقدر که می‌توانید بخوانید

خواندن کلید موفقیت شما خواهد بود. خواندن زیاد می‌تواند به شما کمک می کند مهارت های نوشتن خود را توسعه دهید. کمک می‌کند ایده‌های بیشتری برای چگونگی کار خود را به کار گیرید. برای نوشتن یک کتاب نیاز به صبر زیادی دارید. چند ساعت در روز برای خواندن کتابهایی در ژانرهای مختلف اختصاص دهید.
اگر شما در حال حاضر ایده ای از ژانر خاصی را مد نظر دارید، باید روی خواندن کتاب ها در این ژانر تمرکز کنید. با این حال، برای تبدیل شدن به یک نویسنده خوب و آشنایی با سبک‌های نویسندگی به طور گسترده‌ای  بخوانید.

       ۲٫ شروع از جاهای کوچک

اگر می‌خواهید نویسنده باشید، احتمالا باید با انتشار یک اثر طولانی در زمینه داستان غیر داستانی یا رمان شروع کنید. البته ممکن است شما به عنوان یک پژوهشگر علمی پا به عرصه نویسندگی گذاشته باشید. اما به یاد داشته باشید، به عنوان اولین کار شما، نگارش مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و یا مقالات بسیار دشوار است.  بنابراین برای شروع از کارهای کوچک شروع کنید. ابتدا سعی کنید دستان خود را برای نوشتن داستان‌های کوتاه یا مقالات کوتاه بنوسید. سعی کنید یک مقاله کوتاه را قبل از رفتن به کل کار غیر داستانی، بنویسید.
این به این معنی نیست که داستانهای کوتاه کمتر از رمان‌ها هستند. آلیس مونرو، برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۳، در طی تمام دوران حرفه ای خود، رمان را منتشر نکرده است. با این حال، در داستانهای کوتاه این شهرت را به دست آورده است.

       ۳٫ در نظر گرفتن مدرک

اگر به صورت چاپی می خواهید یک اثر ادبی یا غیر داستانی را منتشر کنید، باید در زمینه تخصصی خود مدرک داشته باشید. داشتن مدرک در زمینه‌های تخصصی نوشته شما را قابل باور خواهد ساخت. اگر می خواهید نوشته‌ی در زمینه تجاری، مانند داستان علمی تخیلی و یا رمان عاشقانه بنویسید. این مسیر کمتر ضروری است، اما هنوز هم می تواند مفید باشد. گرفتن مدرک در نوشتن خلاقیت می تواند شما را به زندگی نویسنده تبدیل کند، شما را در جامعه ای از نویسندگان متفکر دیگر قرار می دهد که بازخورد مفید را ارائه می دهند و همچنین شما را به دو یا سه سال می رسانند تا روی مهارت خود تمرکز کنند.

     ۴٫شرکت در دوره‌های نگارش خلاق

بسیاری از نویسندگان موفق که کتاب های خود را منتشر می کنند، در دوره‌های نگارش خلاق شرکت می‌کنند. در رشته ادبیات در مقطع کارشناسی. تمرین‌هایی برای نوشتن خلاق انجام می‌‎شود. گرفتن مدرک در نوشتن خلاق همچنین می تواند به شما کمک کند تا ایرادهای احتمالی نگارش خود را برطرف کنید. همچنین در دوران دانشگاه اعضای هیئت علمی می‌توانند برای رفع ایرادها به شما  به شما کمک کنند.

      ۵٫ ارسال  به نشریات کوچک

اگر شما بعضی از داستان های کوتاه و یا مقالاتی دارید که فکر می کنید آماده ارسال به جهان هستند، باید داستان خود را در ارسال به مجلات یا مجلات ادبیاتی منتشر کنید. کاری که باید انجام دهید این است که دستنوشته خود را مرتب کنید. نامه کوتاه مختصر به سردبیر مجله ارسال کنید؛ پس از آن،انتظار بکشید که متن شما را می‌پذیرند یا خیر! ممکن است در نخستین بار نوشته شما رد بشود. این مورد نباید باعث سرخوردگی شما بشود. باید بکوشید ایرادهای خود را برطرف کنید.

نتیجه گیری:

نویسندگی رویایی است که بسیاری از افراد آن را در سر دارند. نوشته یک کتاب علمی و یا یک داستان و رمان می‌تواند افراد را در مشهور شدن کمک کند. به این منظور نکاتی را باید در چندین سال پیگیری کنید تا آرزوی خود را محقق کنید. هنگامی که شما یک کتاب را که واقعا دوست دارید پیدا می کنید، از خودتان بپرسید که چه چیزی در این کتاب برای شما ویژه است؟ آیا شخصیت اصلی شما را مجذوب کرده است؟زیبایی و روایی داستان را می‌پسندید؟ هرچه بیشتر بتوانید به این نتیجه برسید که چرا یک کتاب را دوست دارید، کمک می‌کند تا سبک نویسندگی خود را پیدا کنید.

منبع:

https://www.wikihow.com/Be-an-Author

 

پاسخی بگذارید

695 بازدید از این صفحه انجام شده