معرفی افزونه گوگل اسکالر

در یکی از مقالات گذشته بلاگ پژوهیار، مطلبی با نام گوگل اسکالر چیست و چگونه ار آن استفاده کنم را انتشار داده بودیم. این مقاله را در این لینک مشاهده کنید. در این مقاله به معرفی افزونه گوگل اسکالر برای استفاده پژوهشگران می‌پردازیم. برای آشنایی با این ابزار کاربردی ابتدا واژه افزونه یا add on معرفی می‌شود.

افزونه چیست؟

افزونه‌ ترجمه واژه add on است. در موضوع نرم‌افزار و در مرورگرها به نرم افزارهای کوچک و کاربردی اشاره دارند که به نرم‌افزار اصلی، امکانات جانبی و مکملی را اضافه می‌کنند. این افزونه‌ها معمولا به عنوان ارتباطی از محیط وب به نرم‌افزار اصلی در دسترس قرار می‌گیرند.

افزونه گوگل اسکالر چیست؟

این افزونه یک دکمه مرورگر برای دسترسی آسان به Google Scholar است. این افزونه در مرورگر کروم و فایرفاکس وجود دارد. برای نصب این افزونه از آدرس کروم استور و یا فایرفاکس استور می‌توانید این افزونه را دانلود کنید.

امکانات افزونه گوگل اسکالر چیست؟

-از طریق این افزونه می‌توانید به سایت گوگل اسکالر متصل باشید و در کتابخانه شخصی خود مقاله‌های مورد نظر را بیافزاید.

– متن کامل را در وب یا کتابخانه دانشگاه خود پیدا کنید. عنوان مقاله را در صفحه ای که می‌خوانید انتخاب کنید و برای یافتن آن دکمه Scholar را کلیک کنید.

– جستجوی خود را از طریق جستجوی وب به Scholar انتقال دهید. دکمه Scholar را فشار دهید تا سه نتیجه برتر و بالا را ببینید. روی «صفحه کامل»در پایین سمت چپ پنجره کلیک کنید تا همه آنها را ببینید.

– فهرست منابعی به قالب‌های استاندارد در شیوه‌های استنادی اشاره دارد. دکمه نقل قول یا cite را در پنجره باز کنید تا اطلاعات کتابشناختی را با شیوه‌های استاندارد را مشاهده کنید و آن را در کاغذی که نوشتید کپی کنید.

با نصب این افزونه، شما با شرایط و ضوابط Google و خط مشی رازداری در https://www.google.com/intl/en/policies موافقت می‌کنید.

پاسخی بگذارید

465 بازدید از این صفحه انجام شده