قابلیت‌ها را محک بزنید؛ معرفی نسخه‌ی دموی پژوهیار

هنگامی که تصمیم می‌گیرید، از نرم‌افزاری استفاده کنید، آشنایی با قابلیت‌های آن قبل از خرید اهمیت دارد. برای اطلاع از این قابلیت‌ها موسسات تولید نرم‌افزار، راه‌های مختلفی را جلوی پای شما می‌گذارند. تعدادی از آن‌ها فیلمی از نرم‌افزار خود تولید می‌کنند و در آن امکانات را معرفی می‌کنند. تعدادی دیگر، ممکن است بروشور و راهنمایی در کنار این فیلم در سایت نرم‌افزار  قرار دهند و به صورت تفصیلی امکانات را معرفی کرده باشد.

یک راه دیگر برای معرفی نرم‌افزار که بسیار هم مرسوم است، استفاده از نسخه‎های دمو یا تریال[۱] است. نسخه دمو نسخه‌ی رایگان از نرم افزار است که به کاربران این امکان را می‌دهد با قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن آشنا شوند. البته این امکان ممکن است در مدت زمان مشخص مثلاً ۳۰ روزه  و یا با اعمال محدودیت‌هایی در استفاده باشد.

نسخه دمو راه بسیار خوبی برای مقایسه امکانات نرم‌افزار با نرم‌افزارهای مشابه است. در موقیعتی که کاربر از نرم‌افزار آکاهی کامل نداشته باشد، استفاده از نسخه دمو به او این راهنمایی می‌دهد که می‌تواند از این نرم‌افزار برای مقصود خود استفاده کند یا خیر.

نرم‌افزار «پژوهیار» نیز به تازگی، نسخه دموی خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. در این لینک می‌توانید نسخه‌ی دموی پژوهیار را دریافت کنید. این نسخه از کلیه ویژگی‌های اصلی نرم‌افزار برخوردار است، با این تفاوت که در تعدادی از ویژگی‌ها محدودیت‌های در نظر گرفته شده است. بسیاری از امکانات نظیر یادداشت‌گذاری و برچسب‌زنی، اختصاص فایل‌های پیوست، استفاده از جستجوی پیشرفته بدون اعمال محدودیت در دسترس است و کاربر به‌راحتی می‌تواند از کارایی نرم‌افزار اطلاع حاصل کند. تنها تفاوت در تعداد استناددهی و تعدد بانک‌های اطلاعاتی پشتیبانی توسط پژوهیار است. ویژگی‌های نرم‌‌افزار پژوهیار را در اینجا ببینید.

این نسخه همچنین می‌تواند به نسخه اصلی نرم‌افزار ارتقاء یابد. برای ارتقاء نرم‌افزار به نسخه اصلی اینجا را بخوانید. به طور کلی در نسخه دمو با نسخه اصلی این تفاوت‌ها را می‌بینید:

  1. پشنیبانی از پایگاه‌های بانک مجلات ایران نورمگز و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران
  2. تعداد استنادها و کتابنامه به ۵ مورد در هر فایل word
  3. تعداد مجموعه‌های ایجاد شده به ۲ پوشه
  4. تعداد آیتم های درون کتابخانه به ۱۰مورد
  5. تعداد حذف از کتابخانه ها به ۵ مورد
  6. امکان استناد به ۵ آیتم (کتاب، مجله مقاله تخصصی، مجله مقاله کنفرانس، صفحه وب و پایان نامه)

نسخه‌ی دموی پژوهیار به همه کاربران، موسسات و دانشگاه‌ها که برای تهیه این نرم‌افزار برای پژوهشگران خود تردید دارند، توصیه می‌شود که با بررسی دقیق و کارایی آن برای خرید نرم‌افزار تصمیم بگیرند.

نتیجه گیری:

نسخه‌های دمو یا نسخه‌های تریال برای بهره‌مندی کاربر از ویژگی‌های یک نرم‌افزار در اختیار قرار می‌گیرد. در این نسخه‌ها امکاناتی محدود یا در تاریخ محدودی ارائه می‌شود. حسن استفاده از این نسخه‌ها محک زدن نرم‌افزار قبل از آن است که هزینه‌ای صرف شود. در صورت مطابق نبودن با نیازهای کاربر می‌توان از آن انصراف داد و در صورتی که قابلیت‌ها مورد تایید کاربر بود، قابلیت استفاده از نرم‌افزار در نسخه‌ی اصلی برای کاربر فراهم می‌شود.

[۱] . Trial

پاسخی بگذارید

3,790 بازدید از این صفحه انجام شده