روی ابرها با سرعت حرکت کنید: معرفی ابر پژوهیار

هم‌اکنون دنیای فناوری به سمت ابری شدن پیش می‌رود و با گسترش دسترسی به اینترنت پرسرعت و ارزان‌قیمت در سراسر دنیا این قوت بیشتری گرفته است. دغدغه انتقال اطلاعات و دسترسی به آن‌‌ها در هر زمان و مکان چالشی است که با فضای ابری یا فضای ذخیره‌سازی آنلاین پاسخ‌داده‌شده است. فضاهای ابری ایجادشده‌اند تا شما  بتوانید به ذخیره‌سازی، ارسال و دریافت داده‌های خود در هر مکان و در هر زمان دسترسی داشته باشید.

برای این منظور سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مختلفی به وجود آمده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به «ابر پژوهیار» اشاره کرد. درواقع   پژوهیار فضای ذخیره‌سازی ابری همراه باقابلیت همزمان‌سازی را برای شما فراهم کرده است. با این امکان در هر رایانه‌ای که نرم‌افزار پژوهیار نصب‌شده باشد با حساب کاربری می‌توانید وارد شوید و به داده‌های خود دسترسی داشته باشید و یا با وارد شدن بر روی سایت پژوهیار در قسمت کتابخانه من (حتی در صورت عدم نصب پژوهیار بر روی سیستم) به‌صورت برخط به نرم‌افزار پژوهیار تحت وب دسترسی داشته و یا اطلاعات را بین دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نکته: درصورتی‌که عضو یکی از پایگاه‌های نورمگز، نورلایب‌، جامع ‌الاحادیث، سمیم نور و نورشاپ هستید می‌توانید با همان حساب کاربری وارد شوید. در واقع با یک‌بار ثبت‌نام در پایگاه آی نور، می‌توانید از تمامی خدمات سامانه‌های نور با یک حساب کاربری واحد استفاده نمایید.

از مزایای «ابر پژوهیار» قابلیت همزمان‌سازی آن است. یعنی درصورتی‌که دریکی از سیستم‌ها تغییراتی از قبیل واردکردن یا حذف کردن اطلاعات صورت داده باشید این تغییرات توسط «ابر پژوهیار» در تمامی سیستم‌های شما اعمال‌شده و قابل‌ویرایش است. در واقع از طریق هم‌زمان‌سازی شما می‌توانید به‌وسیله سخت‌افزارهای مختلف مثل: رایانه شخصی، رایانه محل کار، تبلت و یا از چندین سیستم، امکان دسترسی در هر زمان و مکان به اطلاعات را برای خود فراهم کنید.

نکته: در این فرایند همه اقلام کتابخانه، یادداشت‌ها، پیوندها، برچسب‌ها و… به‌جز فایل‌های پیوست شده هم‌زمان‌سازی می‌شوند.

یکی از چالش‌هایی که این سیستم‌ها به همراه دارند مسائل امنیتی و حریم شخصی خود است. توسعه‌دهندگان «پژوهیار» با بهره‌گیری از به‌روزترین نرم‌افزارها  و سخت‌افزارهای لازم و فرآیندها و فعالیت‌های مختلف ازجمله: بهره‌گیری از سرور لینوکس، پیاده‌سازی لایه‌ها مختلف امنیتی، استفاده از گواهی‌نامه معتبر بین‌المللی SSL، رمزنگاری اطلاعات کاربران، امنیت شبکه و حفظ اطلاعات کاربران «پژوهیار» را فراهم و تضمین می‌کنند.

فضای اختصاصی در همزمان‌سازی

فضای اختصاصی که «پژوهیار» برای هر کاربر در نظر گرفته ۲۰ مگابایت به‌صورت رایگان است. در صورت نیاز با پرداخت هزینه، می‌توانید از فضای ذخیره‌سازی بیشتری برخوردار باشید.

شما می‌توانید جهت فعال‌سازی و راهنمای استفاده از «ابر پژوهیار» به سایت پژوهیار مراجعه کنید.

سخن آخر

حتی فکر کردن به اینکه شما در یک اتفاق تمام اطلاعات خود را از دست بدهید ناگوار است. شما می‌توانید با استفاده از فضای ذخیره‌سازی «ابر پژوهیار» دیگر نگران مشکلاتی از قبیل خرابی لپ‌تاپ و یا از دست دادن اطلاعات خود و همچنین فضایی برای ذخیره‌سازی نداشته باشید. با استفاده از این فنّاوری مطمئن باشید که داده‌هایتان حفظ خواهند شد و می‌توانید در هر نقطه از جهان به آن دسترسی داشته باشید.

پاسخی بگذارید

1,533 بازدید از این صفحه انجام شده