rx online

«پژوهیار» اولین نرم‌افزار مدیریت استناددهی متن باز فارسی زبان است که بر پایه نرم افزار زوترو طراحی شده است. این نرم افزار محققان و پژوهشگران را در امر پژوهش و مستند‌سازی نتایج پژوهشی یاری می‌کند. پژوهیار، ابزاری پژوهشی و قدرتمند است که به کاربران کمک می‌کند تا گردآوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل منابع علمی خود رابه آسانی انجام دهند و سپس با تکیه بر آن بتوانند به نحو مناسبی و بر اساس شیوه‌نامۀ استناددهی مورد نظر خود، به مستندسازی حاصل پژوهش خود در قالب کتاب، پایان‌نامه و مقاله بپردازند.

این نرم افزار دارای قابلیت‌های بسیاری از جمله ذخیره و طبقه بندی اطلاعات، یادداشت گذاری، استفاده از برچسب‌های مختلف، جستجوی اطلاعات ذخیره شده و… است. همچنین پژوهیارپیوند محکمی با منابع برخط(online) دارد، به گونه‌ای که هنگامجستجو و بازیابی اطلاعات از کتاب، مقاله، صفحات وب، تصاویر و ده‌ها قلم دیداری و شنیداری دیگر، پژوهشگر به طور خودکار می‌تواند منابع خود را در نرم افزار ذخیره کند و سپس برای استناددهی از این منابع با شیوه‌های مختلف استناددهی به این اقلام متنوع اطلاعاتی در متن در حال نگارش خود اقدام نماید.

امکان دریافت برخط نرم‌افزار «پژوهیار» از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، در لینک خرید فراهم است. در این نوع از خرید پس از پرداخت وجه، نرم‌افزار مستقیما از طریق پست الکترونیکی برای دانلود در اختیار قرار داده خواهد شد.

این نرم‌افزار از سوی معاونت تهران مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و بر اساس نیاز سه زبانه و تلفیقی کاربران منابع پژوهشی فارسی، عربی و انگلیسی طراحی و ارائه شده است.


«قوانین GNU»

«پژوهیار» نگارش تغییر یافته‌ای از زوترو  است، که به صورت متن باز تحت مجوز نشر عمومی گنو  (نسخه ۳) عرضه می‌شود.
مجوزهای گنو برای انتشار نرم‌افزارهای متن باز:
راهنمای کاربر کتابهای متنی مستندات مربوط به نرم افزارهای GNU اجازه کپی برداری، توزیع و تغییر تحت license مشابه تجاری سازی به شرطی که نسخه اصلی دسترس کاربر قرار گیرد و تعداد کپی برداری بالای ۱۰۰ عدد باشد.

نشانی : تهران خ کارگر شمالی خ مظفری خواه بن بست چهره گشا پلاک ۱

تلفن تماس:۰۲۱-۸۸۳۳۳۲۷۶

برای ارتباط با ما، می‌توانید از آدرس ایمیل info@pajoohyar.ir استفاده کنید.