جستجو در نرم‌افزارِِ پژوهیار

rx online

انواع جستجو در نرم‌افزار پژوهیار

جستجو در نرم‌افزارِِ پژوهیار به سه صورت انجام می‌گیرد:

  1. جستجوی سریع

در نوار ابزار نرم‌افزار جستجوی سریع طراحی شده است که کاربر با وارد کردن کلیدواژه مورد نظر امکان مشاهده آن منبع را دارد، کلیدواژه در این قسمت می‌تواند نام پدیدآورنده، محل نشر، قسمتی از عنوان منبع، یادداشت، برچسب و… باشد. البته قبل از انجام جستجو در این محل باید روی کتابخانه کلیک نموده تا جستجو در کل کتابخانه انجام شود، در غیر این صورت، هرکدام از پوشه‌ها که فعال باشد جستجو فقط در آن پوشه انجام می‌شود. همچنین در این بخش امکان جستجو در متن پی‌دی‌اف و تصاویر موجود در نرم‌افزار وجود دارد.

 

  1. جستجوی پیشرفته

در نرم‌افزار جستجوی پیشرفته برای بازیابی دقیق‌تر وجود دارد. کاربر در این قسمت امکان محدودکردنِ جستجو را دارد. در این بخش می‌توان جستجو را فقط در عنوان، نام پدیدآورنده، برچسب، محل نشر، موضوع و غیره را دارد. همین‌طور در این بخش می‌توان جستجو را فقط در آن کلیدواژه (یعنی شامل)، بدون کلیدواژه موردنظر، هم معنی کلیدواژه (مساوی با) و غیره  انجام داد. علاوه بر این، می‌توان انتخاب نمود که جستجو به فقط در بخش زیرشاخه‌ها، در آیتم‌های اصلی (بدون برچسب و یادداشت)، همزمان در پوشه اصلی و زیرشاخه‌ها انجام می‌شود. کاربر با دوبار کلیک‌کردن در هرآیتم، به منبع مورد نظر در کتابخانه دسترسی خواهد داشت.

 

 

درجستجوی پیشرفته نرم‌افزار پژوهیار، این امکان به کاربر داده شده است که بتواند نتایج جستجوی خود را پالایش کند و در پوشه دیگری ذخیره کند.

  1. جستجو در برچسب‌ها

جستجو در برچسب‌ها، راه دیگری برای بازیابی اطلاعات در نرم‌افزار است. در این بخش با وارد کردن کلیدواژه، برچسب‌هایی که مرتبط با جستجو هستند قابل بازیابی‌اند و با کلیک بر برچسب بازیابی‌شده می‌توان به منبع مورد نظر در کتابخانه دسترسی یافت.

پاسخی بگذارید

67 بازدید از این صفحه انجام شده