به روز رسانی فیلدها

rx online

بسیاری از برنامه‌های کاربردی اجازه به روز رسانی فیلدها را به کاربر می‌دهند. به وسیله این امکان، شما می‌توانید اطلاعات نا صحیح را تصحیح کنید. در نرم‌افزارهای کتابخانه‌ای  ویرایش جزئیات هر مقاله ای که به کتابخانه خود اضافه کرده اید، اهمیت زیادی دارد. به شما این امکان را می دهد که هر خطایی را که در زمینه های مختلف شناسایی می‌کنید را به صورت دستی اصلاح کنید.

اصلاح فیلد در واژه پرداز ورد (word)

برای به روز رسانی چندین فیلد در یک بار، آنها را به عنوان بخشی از محدوده انتخاب مجاور انتخاب کرده و F9 را فشار دهید. برای به روز رسانی همه فیلدها در کل سند، تمام سند را انتخاب کنید (Ctrl + A) و F9 را فشار دهید. اگر به روزرسانی بیش از حد طول بکشد، می توانید آن را با فشار دادن لغو کنید.

اصلاح فیلد در پژوهیار 

در به‌روزرسانی جدید پژوهیار، امکان جدید اصلاح خودکار فیلدها افزوده شده است. در این امکان فیلدهای خالی یا ناقص اطلاعات کتابشناختی تکمیل و اصلاح خواهند شد. اصلاح خودکار فیلدها باعث صرفه‌جویی در زمان شما خواهد شد. می‌توانید یک آیتم اطلاعاتی را اضافه کنید و برای پر کردن سایر فیلدها از این امکان استفاده کنید.

نحوه کارکرد اصلاح خودکار فیلدها

پس از کلیک بر روی دکمه اصلاح خودکار فیلدها در ستون سوم اطلاعاتی که در فیلدها به صورت ناقص وجود دارد تکمیل خواهد شد. این قسمت دایره طوسی رنگ پس از چرخش و پیدا کردن اطلاعات تکمیل شده را نمایش می‌دهد.

نکات مهم 

🔴 در زمان استفاده از اصلاح خودکار فیلدها حتما باید آیتم مورد نظر شما فیلد عنوان را داشته باشد.
🔴 در حال حاضر اصلاح خودکار فیلدها برای آیتم مقاله مجله تخصصی فعال شده است.

پاسخی بگذارید

758 بازدید از این صفحه انجام شده