بهترین و آسان‌ترین روش‌های ذخیره سازی صفحات وب

موقعیتی را تصور کنید که به دنبال موضوعی در دنیای اینترنت می‌گردید، آدرس های مختلفی را در جریان وبگردی خود پیدا کردید و برای این‌که هیچ کدام را از دست ندهید هیچ کدام از تب‌های مرورگر را نمی‌بندید. گاهی آدرس‌های سایت‌هایی که پیدا کردید، به قدری هستند که برای ذخیره آن‌ها به مشکل خورده‌اید! و این یعنی یه سردرگمی اساسی!

ممکن است بخواهید صفحه موردنظر را ثبت کنید مبادا اطلاعات موجود بنا به دلایلی غیرقابل‌دسترس شوند یا گاهی اوقات نیاز به استفاده از اطلاعات صفحه‌ای را به‌صورت مکرر دارید و یا به‌جای ‌Bookmark کردن، می‌خواهید محتوای صفحه را در یک فایل ذخیره کنید. از آن‌جا که در حال حاضر وب به دلیل سهولت اتصال، راحتی جستجو و محیط فرا متنی آن، اصلی‌ترین ابزار برای دسترسی به اطلاعات به شمار می‌رود. ذخیره مطالب مهم در هنگام مشاهده صفحات وب بسیار مورد استفاده است.

بیایید چند راه حل ساده را برای ذخیره صفحات وب با همدیگر مرور کنیم

 

راه‌های مختلفی برای ذخیره صفحات وب وجود دارد. یکی از آن‌ها نرم‌افزار «پژوهیار» است که در این مقاله شما با کمک این نرم‌افزار به دو روش ساده می‌توانید صفحات وب دلخواه خود را ذخیره و مشاهده کنید.

  1. پس از جستجوی عبارت یا وب‌سایت موردنظر خود در صورتی‌که علاقه‌مند به افزودن آن به مجموعه شخصی خودتان هستید روی نماد pic  (برگه آبی‌رنگ) که در سمت راست‌بالا ، بر روی نوارابزار مرورگر خود ظاهر می‌شود کلیک کنید صفحه موردنظر به شکل تصویر لحظه‌ای به مجموعه اضافه خواهد می‌شود.
    برای نمایش عکس در ابعاد بزرگتر روی عکس کلیک کنید.

     

    در صفحات پایگاه‌های اطلاعاتی موردنظر خود وقتی کلیک راست کنید. گزینه‌ای به نام «پژوهیار» وجود دارد، که می‌توانید با کلیک بر روی آن صفحه وب را به‌صورت آیتم جدید در کتابخانه «پژوهیار» ذخیره کنید و هر موقع نیاز شد دوباره آن را مطالعه کنید.

    برای نمایش عکس در ابعاد بزرگتر روی عکس کلیک کنید

به خاطر داشته باشید که‌ با این روش عکس و هر اطلاعاتی می‌توان بر روی وب ذخیره کنید

 

پس در نهایت با استفاده از ذخیره سازی صفحات وب در پژوهیار، نیازی نیست نگران به هم ریختن فونت، قالب و در کل هر چیزی در فایل ذخیره‌ شده باشید. تمامی بخش‌های سایت با آدرس اینترنتی و همراه با تاریخ دسترسی (که بسیار برای استفاده های بعدی مورد استفاده است) در یک محل ثابت ذخیره شده است.

پاسخی بگذارید

1,731 بازدید از این صفحه انجام شده