اهمیت امکان افزودن مورد علاقه در وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارها

شاید تا به حال در وب‌گردی و کار با نرم‌افزارهای مختلف در تلفن‌های همراه، با آیکن افزودن به مورد علاقه یا «add to favorite» برخورد کرده باشید. این امکان به شما اجازه می‌دهد که فراخور فعالیتی که انجام می‌دهید موردی را برای خود نشانه گذاری کنید. به این ترتیب در مراجعات بعدی کار شما راحت تر خواهد بود. برای پیدا کردن یک بخش نیاز به جستجوی خیلی زیاد ندارید. در کمترین زمان بخش مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد.

آیکن‌های مورد علاقه 

نمایش افزودن به آیتم‌های مورد علاقه در سیستم‌ها و نرم‌افزارها متفاوت است. اما در بسیاری از آن‌ها استفاده از نماد ستاره، قلب، تیک، مثبت، لایک و .. متداول است. در زیر نمونه‌هایی از آیکن‌های مورد علاقه در نرم‌افزارهای مختلف را مشاهده می‌کنید.

 

کاربردهای آیتم مورد علاقه

  • دسترسی سریع به امکان مورد نظر
  • صرفه‌جویی در زمان برای امکان‌های پر کاربرد
  • راهنمایی سایر افراد برای انتخاب یک امکان
  • استفاده سازندگان نرم‌افزارها برای فهم سلیقه کاربران
  • اشتراک تجربیات و اطلاعات مشترک در یک آیتم مورد پسند
  • جستجوی اطلاعات به صورت مناسب در میان انبوه اطلاعات

افزودن آیتم مورد علاقه در پژوهیار

 در نسخه جدید پژوهیار (۵٫۲٫۶) می‌توانید با کلیک راست، روی آیتم‌هایی که بیشترین اهمیت را دارند، گزینه اضافه به مورد علاقه را انتخاب کنید. به این ترتیب با ظاهر شدن آیکن قلب آبی رنگ به آیتم، به بخش آیتم های مورد علاقه در ستون اول افزوده خواهد شد.

این امکان برای کسانی که کتابخانه با حجم بالا دارند و همچنین برای منابعی که به صورت مکرر در پژوهش مورد استفاده قرار می گیرد بسیار کاربردی است.

نتیجه‌گیری:

امکان افزودن به مورد پسندها و یا علاقه مندی‌ها امکانی است که در سطح نرم‌افزارها و محیط‌های آنلاین یک رابطه تعاملی را ایجاد کرده است. در فروشگاه‌های اینترنتی میزان مورد پسند بودن یک کالا ممکن است، معیاری برای خرید کالا باشد. در نرم‌افزارهای شخصی نیز استفاده از این آیکن دسترسی سریع را برای رسیدن به بخش‌های مورد نظر در تلفن همراه و یا برنامه‌های کامپیوتری را فراهم می‌کند.

پاسخی بگذارید

747 بازدید از این صفحه انجام شده